Kedi İdrarını Temizlemenin 10 İpucu

Cevapla
Kullanıcı avatarı
admin
Site Admin
Mesajlar: 8
Kayıt: Cum Oca 04, 2019 11:59 am

Çrş Oca 23, 2019 3:44 pm

Kedigillerin çöp kutularını atlayıp evinizde her yerde idrar yapmalarının çeşitli nedenleri vardır. Kediniz hasta ise, davranış sorunları varsa, yeni bir evcil hayvana veya çocuğa alışıyorsa veya kirli bir çöp kutusunu protesto ediyorsa, pelüş halinizi veya yeni şezlongunuzu işini yapmak için bir yer olarak kullanmayı tercih edebilir.

Kedinizin neden kutusunu kullanmadığını öğrenmek için veterinerinize danışmanız önemlidir. Ancak bu arada, yeni şezlong üzerinde idrar bulursanız, üzülmeyin. Kedi idrarını temizlemeniz için 10 ipucunu paylaşıyoruz ve mobilyanızın zaten izleyen kız kardeşinize verilmesini önlüyoruz.

10. Bir kağıt havlu alın ve mümkün olduğu kadar idrarı lekelemeye çalışın. Büyük bir noktaysa ve kağıt havlu israfı yapmak istemiyorsanız, bir bez havlu veya atılabilecek eski kıyafetleri kullanın. Spot halının üzerindeyse, ıslak spotun üzerinde durun (ayakkabı giymeyi unutmayın).

9. Lekeyi ovalamayın. Kuruysa lekenin üzerine soğuk su dökün ve lekeleyin.

8. İçlerinde amonyak bulunan deterjanları kullanmaktan kaçının. İçlerindeki "çiş kokusu", kedinizi tekrar yeri işaretlemeye teşvik edebilir.

Sonraki sayfada daha fazla ipucu okuyun »

7. Evcil hayvan mağazanızda bulunan ticari bir ürünü ya da kendi evinizde bulunan malzemelerle hazırlanan ev yapımı bir karışımı kullanın. Önce ikisinden birini küçük bir alanda test ettiğinizden emin olun.

6. İşte iyi bir ev yapımı çözüm: su ve sirke çözeltisini karıştırın. Sirke bakterileri öldürmek için harikadır. Bu karışım hem eski hem de yeni lekeler için idealdir. 1 1/2 bardak ılık su ve 1/2 fincan sirke deneyin. Bu karışımı leke üzerine dökün ve yaklaşık 3 ila 5 dakika bekletin. Not: Sirke, mermer veya taş için iyi değildir.

5. Çok amaçlı kabartma tozu gibisi yoktur. Su ve sirke çözeltisi kuruduktan sonra, kabartma tozu ile bölgeye serpin. Ne kadar yeterli? Çok.

4. Henüz ev yapımı ilaçlarla yapmadınız. 1 çay kaşığı bulaşık deterjanı ile 3/4 fincan yüzde üç hidrojen peroksit (banyo lavabonuzun altında olduğunu biliyorsunuz) karıştırın. Bu çözeltiyi kabartma tozu üzerine serpin ve küçük bir noktayı test edin. Bunu yapmanız gerekir, çünkü bazen peroksit kumaşların rengini bozabilir veya ağartır (kaynak). Kabartma tozu kumaşa veya halıya işlenir.

3. Karışımların birkaç saat kurumasını bekleyin. Leke iyice kuruduktan sonra, aşırı kabartma tozu vakumlayın. Leke aşırı derecede sertse, tüm işlemi tekrarlayın.

2. Eğer ev yapımı yapmak senin işin değilse, pazarda da işe yarayan ticari ürünler var. Enzimleri içeren temizleyicileri aradığınızdan emin olun çünkü idrarı parçalamak ve kokuyu etkisiz hale getirmek için çalışırlar (kaynak). Bu ürünlerdeki talimatları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.
1. Sadece lekeyi göremediğiniz için, lekeyi koklayamayacağınız anlamına gelmez. Koku giderme denklemin bir parçası olmalıdır. Bir kez daha, kabartma tozu ve bir deterjan ve su karışımı kokuları en aza indirmeye yardımcı olacaktır.[attachment=0]Kedi İdrarını Temizlemenin 10
Dosya ekleri
Kedi İdrarını Temizlemenin 10 İpucu.jpg
Cevapla